دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب ، وسیله ای است که مدیران و صاحبان مشاغل و کسب و کارها توسط آن تردد پرسنل خود را کنترل می نمایند. با توجه به مکانیزه بودن این سیستم ها (که ثبت تردد توسط سنسور اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت و … انجام می شود)) خطای آن تقریبا صفر می باشد.

این تجهیزات ابتدا اطلاعات ورود و خروچ پرسنل را در حافظه خود ثبت می کنند سپس توسط نرم افزار های مخصوص که معمولا همراه با دستگاه ارائه می شود اطلاعات به کامپیوتر انتقال داده می شوند.

انواع دستگاه حضور و غیاب :

دستگاه های اثر انگشتی: این مدلها برای تشخیص پرسنل از سنسور اثر انگشت استفاده می کنند.

دستگاه های تشخیص چهره: معیار تشخیص شناسایی چهره فرد می باشد.

دستگاه های کارتی: این مدلها برای شناسایی از کارت صادر شده برای فرد استفاده می کنند. فرد هنگامی ورود و یا خروج باید از کارتی که در اختیار دارد استفاده کند.

همچنین بسیاری از مدل های موجود در بازار ممکن است چندین سنسور از موارد ذکر شده را داشته باشند.

در اکثر مدل های شرکت های مبدا همراه با محصول یک نرم افزار رایگان جهت مدیریت اطلاعات ثبت شده در دستگاه ارائه می دهند تا اپراتور بتواند اطلاعات ثبت شده را استخراج نماید.

مدل هایی از دستگاه های کنترل تردد کارتی در بازار موجود می باشند که تکنولوژی آنها قدیمی بوده و فقط اطلاعات ورود و خروج را بر روی کارت های مقوایی به صورت ماهانه ثبت می کنند. این مدل ها بیشتر برای کسب و کارهایی که حساسیت زیادی روی تردد ها ندارند مناسب است زیرا امکان دارد کارمند ها از کارت یکدیگر استفاده نمایند.

 

نمایش 1–20 از 56 نتیجه