کاغذ خردکن

کاغذ خردکن همانگونه که از نام آن مشخص است وسیله ای است جهت خرد و ریز کردن کاغذ به ابعاد کوچکتر که این امر معمولا با هدف از بین بردن و امحاء اسناد و اطلاعات فیزیکی مانند برگه های محرمانه، کارت شناسایی، اسناد مالی بانکی و … انجام میگیرد ولی علاوه بر این ممکن است جهت کاهش حجم زباله و همچنین تولید پوشال نیز از این دستگاه ها مورد استفاده شود.

انواع کاغذ خردکن :

خردکن رشته ای : این محصولات کاغذ را فقط به صورت طولی برش می زند و از لحاظ امنیتی ضعیف می باشند چون امکان چسباندن رشته های برگه و بازیابی آن وجود دارد. عموما این دسته از خردکن ها جهت تولید پوشال مانند بسته بندی میوه همچنین برای قرار دادن رشته ها در کادو مورد استفاده قرار میگیرند.

خردکن پودری : این دسته از خردکن ها علاوه بر برش طولی برگه ها، از عرض نیز آن را برش می زنند. هر چقدر سایز برش ریزتر باشد امنیت آن نیز بیشتر خواهد بود چون امکان متصل کردن ریزتکه های خروجی برای سایز های کوچکتر بسیار دشوار تر خواهد بود.

همچنین بر اساس نوع کاربری دستگاه به سه دسته آن را تقسیم نمود. دستگاه های رومیزی ، ایستاده و صنعتی. در برخی مدل های صنعتی ممکن است حجم بسیار زیادی از برگه ها، اسناد و حتی زونکن را به صورت یکجا در ورودی دستگاه قرار دهند.

برخی مدل ها نیز کاملا مکانیکی بوده و از نیروی برق استفاده نمی کند که معمولا برای مصارف خانگی یا حجم بسیار پائین کارایی دارند.

نمایش 1–20 از 81 نتیجه